Umów się na wizytę22 891 12 34

Artykuły

Wróć do listy

Stomatolog dziecięcy – Warszawa

Stomatolog dziecięcy w Warszawie – kiedy czas na pierwszą wizytę?

Pierwszy rok życia dziecka wiążę się z okresem ząbkowania, czyli pojawieniem się pierwszych zębów. Są to tak zwane zęby mleczne, których pełen komplet wyrasta zwykle do trzeciego roku życia i jest na przestrzeni następnych 3-4 lat wymieniany na zęby stałe. Pomimo, że dziecko we wczesnym etapie życia nie posiada stałego uzębienia, istotne jest, aby już między 18 a 24 miesiącem życia odbyło ono swoją pierwszą wizytę w gabinecie dentystycznym. To odpowiedni czas, aby lekarz stomatolog mógł precyzyjnie określić, czy zęby małego pacjenta rosną w sposób prawidłowy. Z uwagi na charakter zębów mlecznych i ich podatność na rozwój próchnicy, warto zadbać o to, aby wizyty kontrolne dziecka u dentysty odbywały się regularnie co 6 miesięcy w celu zapewnienia im zdrowego rozwoju. Dodatkowo, na podstawie położenia siekaczy oraz trzonowców, stomatolog jest w stanie także wykryć czy dziecko posiada wadę zgryzu, co pozwala na podjęcie odpowiednich kroków w zakresie korekty takowej wady i zapobieżenie jej nasileniu.

Kluczową kwestią jest zatem, aby dziecko już od najmłodszych lat życia prowadził sprawdzony stomatolog dziecięcy. Warszawa jest miastem, w których znajduje się wiele gabinetów i poradni stomatologicznych – w tym nasza, prowadzona przez wykwalifikowanych lekarzy-stomatologów z wieloletnim stażem zawodowym i doświadczeniem.

Dlaczego wybór stomatologa jest istotny?

Dzieci stanowią jedną z najbardziej wymagających grup pacjentów, która wymaga szczególnej uwagi ze strony lekarza. Z doświadczenia wiemy, że w pracy z najmłodszymi pacjentami niezbędna jest nie tylko cierpliwość, ale również odpowiednie podejście. Wybór właściwego lekarza-stomatologa posiada zasadniczy wpływ na stosunek dziecka do wizyt w gabinecie stomatologicznym w przyszłości. Na podstawie złych doświadczeń,  maluch może z łatwością zrazić się do takich wizyt, popadając w histerię, czy nawet fobię – dlatego tak istotne jest, aby zarówno zwykłe konsultacje u stomatologa, jak i wszelkie zabiegi, odbywały się w miłej atmosferze. W trosce o dobre samopoczucie naszych pacjentów dbamy o to, aby nasz gabinet był miejscem przyjaznym, do którego z chęcią będą wracali. Dzięki wieloletniej pracy z dziećmi tworzymy miejsce, które odpowiada na ich zróżnicowane potrzeby, dbając o to, aby wizyty naszych młodych pacjentów odbywały się bezstresowo. Do każdego pacjenta podchodzimy indywidualnie, z cierpliwością, zrozumieniem i dozą kreatywności, co pozwala nam zamienić przykrą konieczność, z jaką może być kojarzona wizyta u stomatologa, w dobrą zabawę.

Dlaczego my?

Zajmujemy się profilaktyką i kompleksowym leczeniem zębów dzieci z różnych grup wiekowych – od najmłodszych pacjentów, po młodzież w wieku szkolnym, oferując profesjonalną opiekę stomatologiczną. Oferowane przez nas działania obejmują między innymi zabiegi profilaktyczne, takie jak fluoryzacja oraz lakowanie zębów. Dzięki fluoryzacji, czyli pokryciu powierzchni zębów cienką warstwą fluory, możliwe jest zapobieżenie powstawaniu próchnicy i skutecznie wzmocnienie szkliwa zębów. Zabieg lakowania zębów warto wykonywać u dzieci niedługo po pojawieniu się u nich stałych zębów trzonowych, zapobiegając odkładaniu się się płytki nazębnej w bruzdach zębów i chroniąc je przed pojawieniem się próchnicy.

Poza profilaktyką zajmujemy się leczeniem zębów z próchnicy oraz usuwaniem zębów mlecznych oraz stałych, leczeniem kanałowym, impregnacją zębów oraz ich wypełnianiem. Wszystkie zabiegi odbywają się ze znieczuleniem miejscowym, czyniąc je całkowicie bezbolesnymi. Aby zapewnić naszym małym pacjentom mocne i zdrowe zęby na każdym etapie ich życia, udzielamy fachowych porad dotyczących właściwej higieny jamy ustnej oraz diety. W trosce o komfort najmłodszych pacjentów oferujemy wizyty adaptacyjne, dzięki którym maluch będzie stopniowo oswajany z obecnością stomatologa i nowym, nieznanym mu otoczeniem. Dbamy o to, aby stomatolog dziecięcy w Warszawie tworzył więź z małym pacjentem, zapewniając mu komfort psychiczny i wsparcie na każdym etapie leczenia.