Umów się na wizytę22 891 12 34

Artykuły

Wróć do listy

Chirurg stomatolog – Warszawa

Kiedy wizyta u dentysty to za mało

Zęby stanowią wizytówkę każdego z nas, dlatego tak istotne jest, aby zapewnić im zdrowy wygląd. Zaniedbanie zębów i niezapewnienie im właściwej higieny jest bardzo często przyczyną powstawania próchnicy oraz innych chorób, które mogą prowadzić do przykrych dolegliwości, takich jak powstawanie kamienia nazębnego, zapalenia dziąseł, zapalenie miazgi zębowej, czy paradontozy. Poza kwestiami, związanymi z brakiem higieny jamy ustnej, przypadłości, z jakimi boryka się wiele osób posiadają podłoże genetyczne – mogą to być między innymi wady zgryzu. W przypadku niektórych chorób uzębienia oraz wad wizyta u lekarza-stomatologa może okazać się niewystarczająca – w takim przypadku niezbędny jest chirurg stomatolog. Warszawa to miasto, w którym znajduje się wiele placówek świadczących kompleksowe usługi z zakresu chirurgii stomatologicznej. Posiadamy wykwalifikowaną kadrę chirurgów, którzy posiadają wieloletnią praktykę oraz doświadczenie zawodowe. Sprawdź, w jaki sposób możemy Ci pomóc.

Czym różni się chirurg stomatolog w Warszawie od dentysty?

Chirurgia stomatologiczna stanowi jedną z gałęzi tak obszernego działu medycyny, jaką jest stomatologia. Niewątpliwie najpopularniejszym działem stomatologii jest stomatologia zachowawcza, której zakres działań obejmuje między innymi profilaktykę zębów oraz wykonywanie zabiegów, których zasadniczym celem jest usunięcie tkanek zęba, powstałych na skutek zmian chorobowych oraz zapewnienie zębom odbudowy. W praktyce, zabiegi wykonywane w gabinecie dentystycznym obejmują w większości przypadków usuwanie kamienia nazębnego, próchnicy oraz wypełnianie ubytków powstałych w zębach. W przypadku zaawansowanej próchnicy wykonywane jest leczenia kanałowe, polegające na oczyszczeniu kanału zębowego poprzez usunięcie chorej miazgi, a następnie wypełnienie go pastą stomatologiczną. Chirurg stomatolog w Warszawie zajmuje się z kolei leczeniem chorób uzębienia, których leczenie wymaga bardziej inwazyjnych metod. Dolegliwości, z jakimi boryka się pacjent mogą także dotyczyć schorzeń z zakresu jamy ustnej. Wizyta w gabinecie chirurgii stomatologicznej może być zatem niezbędne w przypadku konieczności wykonania zaawansowanej ekstrakcji zębów stałych lub mlecznych, leczenie zębów zatrzymanych, czy rekonstrukcji ubytków kostnych – to jednak tylko niektóre z problemów, z jakimi możemy zostać skierowani na chirurgię stomatologiczną.

Zakres działań, jakimi zajmuje się chirurg stomatolog w Warszawie

Zabiegi, jakimi zajmuje się wykwalifikowany chirurg stomatolog w Warszawie obejmują nie tylko ekstrakcję zębów, czyli usuwanie ich wraz z korzeniami, ale także na  zabiegi rekonstrukcyjne oraz leczenie chorób, związanych z jamą ustną. Zajmujemy się wykonywaniem takich zabiegów, jak usuwanie zębów zatrzymanych całkowicie lub częściowo, ekstrakcja zębów stałych i mlecznych, usuwanie nadziąślaka, torbieli, wycinanie guzów, wstawianie wszczepów zębowych, rekonstrukcja żuchwy, tkanek miękkich jamy ustnej z wykorzystanie plastyki miejscowej, leczenie złamań zębów, leczenie łagodnych zmian nowotworowych z zakresu zębów oraz jamy ustnej oraz wiele innych. Realizowane przez nas działania obejmują także leczenie implantologiczne, mające na celu skuteczną rekonstrukcję uzębienia oraz jamy ustnej. Przeprowadzamy także badania uzupełniające, obejmujące rezonans magnetyczny, tomografię komputerową oraz badanie USG. Działania diagnostyczne oraz wszelkie zabiegi przeprowadzane są w oparciu o nowoczesny i wyspecjalizowany sprzęt chirurgiczny, wysokiej jakości środki znieczulające, jak również poparte są wiedzą i wieloletnim doświadczeniem naszych lekarzy-chirurgów. W zależności od dolegliwości lub rodzaju schorzenia, każdy z przypadków, z jakimi zgłaszają się do nas pacjenci, może wymagać przeprowadzania zabiegu o różnym stopniu inwazyjności. Jako profesjonaliści dbamy o to, aby odpowiadać na zróżnicowane potrzeby naszych pacjentów, zapewniając im odpowiednie warunki leczenia, odpowiadając na ich pytania i wątpliwości.